O nas

Zapiex to lokal serwujący kultowe tradycyjnie wyrabiane zapiekanki oraz panini. Wszystkie nasze bagietki są wypiekane w piecu , serwowane z mozzarellą galbani na wierzchu oraz jednym z kilkunastu świeżych składników. 11 rodzajów zapiekanek i panini oraz kilkanaście sosów gwarantuje niezłą ucztę dla podniebienia. Można u nas również spróbować włoskiej kawy Kimbo, prosto z Neapolu.. Nasze zapiekanki są przygotowywane na oczach Klientów z wyłącznie świeżych produktów i prawdziwego sera.
Przede wszystkim podstawą każdego zapiexa są bagietki, wypiekane na nasze specjalne zamówienie, powstają w jednej z zagłębiowskich piekarni. Ponadto , wytwarzamy na miejscu świeże sosy, zarówno pomidorowo-ziołowy sos pomidorowy, który dodajemy do każdej zapiekanki, jak również sos Amerykański czy autorski sos Zapiex(bazyliowo-czosnkowy), który zyskał już sobie spore grono zwolenników. Jego Jogurtowa baza połączona z nutą bazylii i czosnku trafia w gusta klientów poszukujących czegoś dietetycznego i zarazem świeżego i oryginalnego. Ciekawostką jest również szeroki zakres pikantnych sosów z najostrzejszych papryk świata-coś dla miłośników piekła w gębie. Do tego wykorzystujemy wyłącznie tradycyjną włoską mozzarellę firmy Galbani- na serobodobne produkty nie ma u nas miejsca.

Jednak Zapiex to nie tylko zapiekanki- jako że inspiracja włoską kuchnią była fundamentem powstania lokalu, spróbować można tu też panini – czyli włoskich, zapiekanych kanapek. Do wszystkich produktów oferujemy również świeże i suszone zioła oraz polski akcent czyli ogórka kiszonego.

Warto te wszystkie pyszności popić czymś oryginalnym- do lokalu można wpaść także na kawę. - włoską, mniej znaną w Polsce, ale uwielbianą na południu Italii, markę Kimbo. W ofercie znajdują się również napoje o interesujących właściwościach i smakach. On Lemon-na bazie yerba mate czy naturalnych owoców. Mamy w ofercie również soki Tymbark z szeroką bazą smaków –pełną witamin. Sezonowo współpracujemy również z toczniami soków na zimno , które dostarczają produkty bogate w witaminy i co najważniejsze świeże.